V Českých Budějovicích začíná 18. cyklus Akademických půlhodinek

V celkem osmi přednáškách představí odborníci z Biologického centra AV ČR a Jihočeské univerzity zajímavá témata z přírodních i humanitních věd. Jarní cyklus začíná 6. března a přednášky se konají každou středu v 16 hodin. Vstup je zdrama.

Více informací naleznete zde.


Přijďte na seminář s předsedou GA ČR

Grantová agentura České republiky (GA ČR) pořádá v Praze a Brně seminář s předsedou, na kterém se účastníci dozvědí nejdůležitější informace o grantových soutěžích, chystaných novinkách nebo o hodnoticím procesu. Seminářů je možno se zúčastnit jak fyzicky, tak online.

Více informací naleznete zde.


Technologické centrum Praha pořádá networking pro juniorní vědce a vědkyně: Den pro ERC

Akci pořádá Akademie věd ČR, Univerzita Karlova, Technologické centrum Praha a Expertní skupina na podporu žadatelů ve výzvách ERC. Cílem debatního setkání, které se koná ve dnech 9.–10. dubna 2024 v Konferenčním centru AV ČR zámek Třešť, je poskytnout mladým začínajícím vědcům neformální platformu pro diskusi s řešiteli ERC a ERC CZ grantů a hodnotiteli těchto projektů. Registrace je otevřena do 18. března 2024 nebo do naplnění kapacity.

Více informací naleznete zde.


Nadace Neuron otevřela nominace na Ceny Neuron 2024

Vědce a vědkyně do kategorií Cena Neuron 2024, Cena Neuron 2024 pro nadějné vědce a Cena Neuron 2024 za propojení vědy a byznysu můžete nominovat do 31. března 2024

Více informací naleznete zde.


GA ČR vyhlásila výzvy pro rok 2025

Grantová agentura České republiky vyhlašuje výzvy k podávání návrhů projektů do soutěží standardní projekty, EXPRO, JUNIOR STAR, POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP a mezinárodní a Lead Agency projekty. Návrhy projektů je možné podávat do 3. dubna 2024

Více informací naleznete zde.