Zahlavi

Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp, který pořádá Akademie věd

29. 06. 2022

Již tradiční vzdělávací akce pro pedagogy – Letní vědecký kemp – se uskuteční letos v srpnu v Třešti na Vysočině. Učitelé chemie, biologie, fyziky a matematiky ze základních i středních škol se mohou přihlásit do 14. července 2022. Workshopy s ukázkami experimentů povedou vědci z Akademie věd ČR.   

Pedagogové se dozví nejen spoustu nových poznatků ze svých oborů, ale především získají tipy na zajímavé didaktické pomůcky, interaktivní programy a aktivity, které jim pomohou zpestřit jejich výuku. Důraz při volbě experimentů je kladen na jejich finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol.

Letní vědecký kemp je letos rozdělen do tří kurzů, celková kapacita každého z nich je 14 účastníků:  

  • 8.–12. 8. 2022 pro učitele a učitelky základních škol
  • 12.–16. 8. 2022 pro učitele a učitelky fyziky a matematiky 
  • 16.–20. 8. 2022 pro učitele a učitelky chemie a biologie 

Kurzem pro pedagogy základních škol provedou Andrea Tláskalová, Jitka Soukupová, Václava Kopecká a Jitka Houfková, které účastníkům ukážou badatelsky orientované vyučování, výrobu modelů a pokusy ve venkovní učebně.

Učitelé a učitelky fyziky a matematiky se budou věnovat vesmírným tělesům a astronomii s Milošem Tichým, optice a laserům s Ivanem Kašíkem a Martinem Ledenským, případně různým typům otevřených a prakticky založených matematických úloh s Libuší Samkovou.

Kurz pro pedagogy chemie a biologie nabídne experimenty demonstrující transport vody rostlinou s Janem Kolářem. Chemickými tématy pak účastníky kurzu provede Tomáš Slanina, laureát Prémie Otto Wichterleho.

Více informací o Letním vědeckém kempu včetně odkazů na přihlášky najdete na www.otevrenaveda.cz.

Text: Leona Matušková, Divize vnějších vztahů SSČ AV ČR
Foto: Jana Plavec, AV ČR

Přečtěte si také