#AnneFrankDay

12. 06. 2024

Dnes oslavujeme život a odkaz Anny Frankové! Před 95 lety se Anne narodila ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 1942 dostala ke svým 13. narozeninám červenou šachovnicovou knížku. V dodatku ke svému prvnímu zápisu napsala: "Dosud jste mi byli velkou oporou. Také Kitty, které teď pravidelně píšu. Způsob psaní deníku mi připadá mnohem hezčí a skoro se nemůžu dočkat hodiny, kdy budu mít čas psát do tebe. Jsem, ach, tak ráda, že jsem tě vzala s sebou." Tento dodatek napsala už v úkrytu v Prinsengrachtu. Zemřela v koncentračním táboře Bergen-Belsen ve věku pouhých 15 let.

Dnes bychom rádi oslavili její životní příběh a její odkaz. Prostřednictvím svého deníku se dostala do pokojů milionů mladých lidí, skrze které její ideály žijí dál. Jako Anne Frank Youth Network jsme hrdí na to, že můžeme spojit síly s mnoha motivovanými mladými lidmi a jít příkladem proti rasismu, netoleranci a nerovnosti.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří přispěli k projektu k uctění její památky! Videoklipy najdete na našich kanálech sociálních médií (Facebook a Instagram), kde budou zveřejněny v průběhu dopoledne. Videoklipy najdete také jako složené video na YouTube. Dejte příspěvkům lajk a sdílejte je se svou rodinou, přáteli, známými a kolegy.

Oslavujme a připomínejme si nejen dnes, ale po celý rok Annin životní příběh a odkaz!

#AnneFrankDay