Ceník rešeršních služeb


Rešeršní služby, které poskytujeme zdarma:
 

  • možnost vyhledávat údaje a dokumenty zemřelých v Databázi obětí na portálu holocaust.cz
  • zodpovězení adresného dotazu na osoby, které se dožili osvobození
  • zodpovězení adresného i obecného dotazu do celkového počtu 25 osob


Pro rozsáhlejší výzkum nebo dokumentaci rodinné historie nabízíme naše rešeršní služby v následující specifikaci:

 

  • Rešerše základní

Vyžaduje pouze práci s interní databází v systému Collective Access. Pro vyhledávání nejsou využívány informace z dokumentů digitalizovaných v rámci projektu Terezínské album.

 

TYPY REŠERŠÍ SPADAJÍCÍ POD REŠERŠE ZÁKLADNÍ:

  1. “adresné vyhledávání” - vyhledávání obětí holocaustu podle jména a příjmení, data narození, bydliště před válkou
  2. všechny oběti v transportu XY
  3. všechny oběti z určité obce

 

  • Rešerše rozšířené

Práce v interní databázi je kombinována s vyhledáváním/posuzováním informací uvedených v digitalizovaných dokumentech.
Obecně se využívá pro dotazy, kde identitu hledané osoby není možné jednoznačně ověřit podle samotného zadání dotazu poskytnutým žadatelem = zadání dotazu ze strany uživatele je nedostatečné – neobsahuje datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné jméno osoby.

 

  • Speciální rešerše

Specifické případy, které nespadají ani do jedné předchozí kategorií, například je nutné vyhledávat informace také v jiných zdrojích – databázích památníků a muzeí holocaustu ve světě apod.


HODINOVÁ SAZBA: 450 Kč včetně DPH (nejsme plátci DPH)


Nabízíme také službu adresné rešerše přímo v archivu, fyzické vyhledání a odbornou digitalizaci archivních materiálů. Tuto službu poskytujeme v Praze za uvedenou cenu, v případě práce v archivech mimo Prahu je cena stanovena z hodinové sazby + cestovní výdaje.


Uvedené informace jsou orientační, hodinová sazba je platná pro zakázky bez smlouvy o spolupráci.  Všechny objednávky posuzujeme individuálně a nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce v rámci projektu apod.


Objednávky nebo jakékoli dotazy prosím zasílejte na kontakty:

e-mail:  database@terezinstudies.cz / institute@terezinstudies.cz
telefon: +420 222 317 013

 


 

 

24. 4. 2024

Srdečně vás zveme na veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa 2024, které se letos koná 6. května. Přijďte si společně připomenout ty, jejichž životy byly tragicky přerušeny během holocaustu. Akce se bude konat v různých městech, tak se podívejte na připojený plakát, kde najdete časy a místa konání. Udělejte si chvíli na zamyšlení a uctění památky obětí. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

12. 4. 2024

Obsahuje pozvánku na Jom ha-šoa v Praze a dalších městech České republiky, článek k 30. výročí ITI a informace o našich četných aktivitách:

  1. Pietní akt v Auschwitz-Birkenau

  2. Výstava MemoMap: dějiny holocaust v Praze

  3. Mezinárodní kooperace

    1. Anne Frank Youth Network
    2. Workshop MemoGIS
    3. Rakouské stopy v Terezíně
9. 4. 2024

Letošní, již 19. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu “Jom ha-šoa” proběhne 6. května 2024. Ve 31 městech České republiky zazní jména obětí nacistické perzekuce a připomínka osudů lidí, kteří byli zavražděni během druhé světové války.

22. 3. 2024

Před měsícem jsme na pozvání rakouské velvyslankyně Bettiny Kirnbauer oslavili 30. výročí založení Institutu Terezínské iniciativy. O akci informoval také Till Janzer z Radio Prague International. Článek si můžete přečíst nebo poslechnout pod následujícím odkazem (pouze v Němčině).

21. 3. 2024

Rádi bychom Vás pozvali na vzdělávací workshop s názvem "Umění proti smrti", který pořádáme. Tento workshop se bude konat dne 13. dubna 2024 od 9:30 do 18:00 v Praze.

15. 3. 2024

Poslední akční projekt Anne Frank Youth Network je dokončen!


9. 3. 2024
V pátek 8. března proběhl v sekci BIIb v bývalém koncentračním a vyhlazovacím táboře v Auschwitz II - Birkenau, kde se nacházel takzvaný Terezínský rodinný tábor, pietní akt a uctění památky lidí, kteří byli zavražděni v noci z 8. na 9. března 1944. Akce se kromě ředitele Institutu Terezínské iniciativy, Tomáše Krause zúčastnili i ředitel Památníku Terezín, Jan Roubínek, ředitelka Beit Terezín (Izrael), Tami Kinberg, předsedkyně správní rady Institutu Terezínské iniciativy, Michaela Rozov, a za Židovské muzeum v Praze Jana Šplíchalová.
Děkujeme také Památníku Auschwitz za záštitu, a v neposlední řadě všem zúčastněným, že spolu s námi uctili jejich památku.