Ceník rešeršních služeb
Rešeršní služby, které poskytujeme zdarma:
- možnost vyhledávat údaje a dokumenty zemřelých v Databázi obětí na portálu holocaust.cz
- zodpovězení adresného dotazu na osoby, které se dožili osvobození
- zodpovězení adresného i obecného dotazu do celkového počtu 25 osob
Pro rozsáhlejší výzkum nebo dokumentaci rodinné historie nabízíme naše rešeršní služby v následující specifikaci:
- Rešerše základní
Vyžaduje pouze práci s interní databází v systému Collective Access. Pro vyhledávání nejsou využívány informace z dokumentů digitalizovaných v rámci projektu Terezínské album.
TYPY REŠERŠÍ SPADAJÍCÍ POD REŠERŠE ZÁKLADNÍ:
- “adresné vyhledávání” - vyhledávání obětí holocaustu podle jména a příjmení, data narození, bydliště před válkou
- všechny oběti v transportu XY
- všechny oběti z určité obce
- Rešerše rozšířené
Práce v interní databázi je kombinována s vyhledáváním/posuzováním informací uvedených v digitalizovaných dokumentech.
Obecně se využívá pro dotazy, kde identitu hledané osoby není možné jednoznačně ověřit podle samotného zadání dotazu poskytnutým žadatelem = zadání dotazu ze strany uživatele je nedostatečné – neobsahuje datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné jméno osoby.
- Speciální rešerše
Specifické případy, které nespadají ani do jedné předchozí kategorií, například je nutné vyhledávat informace také v jiných zdrojích – databázích památníků a muzeí holocaustu ve světě apod.
HODINOVÁ SAZBA: 450 Kč včetně DPH (nejsme plátci DPH)
Nabízíme také službu adresné rešerše přímo v archivu, fyzické vyhledání a odbornou digitalizaci archivních materiálů. Tuto službu poskytujeme v Praze za uvedenou cenu, v případě práce v archivech mimo Prahu je cena stanovena z hodinové sazby + cestovní výdaje.
Uvedené informace jsou orientační, hodinová sazba je platná pro zakázky bez smlouvy o spolupráci. Všechny objednávky posuzujeme individuálně a nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce v rámci projektu apod.
Objednávky nebo jakékoli dotazy prosím zasílejte na kontakty:
e-mail: database@terezinstudies.cz / institute@terezinstudies.cz
telefon: +420 222 317 013
Během úvodního semináře "Training of Trainers", který se konal 3. a 4. listopadu v Praze, nám kolegové z Amsterdamu poskytli informace o Anne Frank Youth Network (AFYN), o motivaci této sítě, jejích cílech a různých stránkách sítě.
Letos to bude 30 let, kdy se ti, kteří přežili hrůzy nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů rozhodli založit instituci, která bude připomínat památku zavražděných českých Židů a varovat před další katastrofou. Takto vznikla Nadace Terezínské iniciativy, tedy náš dnešní Institut.
Jak se proměňoval veřejný prostor protektorátních měst v souvislosti se zaváděním protižidovských opatření? A jak se měnil každodenní život přímo v Nymburce?
V rámci přednášky Lidské osudy ve stínu holocaustu Radana Rutová a Hana Čadová z Institutu Terezínské iniciativy přiblíží osudy mladoboleslavských Židů za druhé světové války a po jejím skončení.
Přednáška proběhne v přednáškovém sále Státního okresního archivu v Mladé Boleslavi dne 20. září od 16.30.
Rádi bychom vás pozvali na podzimní opakování kurzu „Holocaust a my. Stopy dějin ve veřejném prostoru“. V jarní termínu byl o seminář velký zájem a jsme rádi, že se nám jej podaří v zopakovat, a to v termínu 28. 9. až 1. 10. 2023. Konat se bude opět v Praze v Hotelu Baroko. Využijte jedinečné možnosti sdílet své zkušenosti s kolegy a kolegyněmi ze Slovenska. Součástí programu je také exkurze do Terezína.
V rámci Mezinárodního dne archivů představíme ve spolupráci se SOkA Mladá Boleslav putovní verzi výstavy MemoMap – dějiny holocaustu v Praze. Komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy Danou Gabaľovou proběhne v pátek 9. června ve 14 a 16 hodin.
Rádi bychom Vás pozvali na konferenci pro pedagogy a jejich studenty, kterou jsme připravili ve spolupráci s organizacemi Centropa (DE) a Nadácia Milana Šimečku (SK).
Jaký je svět pohledem utlačovaných? Co víme o těch, jejichž život vyhasl v průběhu holocaustu? Jak si tuto minulost připomínáme a jak o ní učíme? O své zkušenosti se podělí hosté z Česka, Slovenska a Německa.
- Kdy: 27.5. - 30.5. 2023
- Kde: Praha 2, hotel Marianeum
- Přihláška pro pedagogy
- Přihláška pro studenty
- Přihlášky vyplňujete do pondělí 13. 5. 2023!
- Předběžný program (pdf)