Ceník rešeršních služeb


Rešeršní služby, které poskytujeme zdarma:
 

  • možnost vyhledávat údaje a dokumenty zemřelých v Databázi obětí na portálu holocaust.cz
  • zodpovězení adresného dotazu na osoby, které se dožili osvobození
  • zodpovězení adresného i obecného dotazu do celkového počtu 25 osob


Pro rozsáhlejší výzkum nebo dokumentaci rodinné historie nabízíme naše rešeršní služby v následující specifikaci:

 

  • Rešerše základní

Vyžaduje pouze práci s interní databází v systému Collective Access. Pro vyhledávání nejsou využívány informace z dokumentů digitalizovaných v rámci projektu Terezínské album.

 

TYPY REŠERŠÍ SPADAJÍCÍ POD REŠERŠE ZÁKLADNÍ:

  1. “adresné vyhledávání” - vyhledávání obětí holocaustu podle jména a příjmení, data narození, bydliště před válkou
  2. všechny oběti v transportu XY
  3. všechny oběti z určité obce

 

  • Rešerše rozšířené

Práce v interní databázi je kombinována s vyhledáváním/posuzováním informací uvedených v digitalizovaných dokumentech.
Obecně se využívá pro dotazy, kde identitu hledané osoby není možné jednoznačně ověřit podle samotného zadání dotazu poskytnutým žadatelem = zadání dotazu ze strany uživatele je nedostatečné – neobsahuje datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné datum narození a/nebo neobsahuje celé/správné jméno osoby.

 

  • Speciální rešerše

Specifické případy, které nespadají ani do jedné předchozí kategorií, například je nutné vyhledávat informace také v jiných zdrojích – databázích památníků a muzeí holocaustu ve světě apod.


HODINOVÁ SAZBA: 450 Kč včetně DPH (nejsme plátci DPH)


Nabízíme také službu adresné rešerše přímo v archivu, fyzické vyhledání a odbornou digitalizaci archivních materiálů. Tuto službu poskytujeme v Praze za uvedenou cenu, v případě práce v archivech mimo Prahu je cena stanovena z hodinové sazby + cestovní výdaje.


Uvedené informace jsou orientační, hodinová sazba je platná pro zakázky bez smlouvy o spolupráci.  Všechny objednávky posuzujeme individuálně a nabízíme možnost dlouhodobé spolupráce v rámci projektu apod.


Objednávky nebo jakékoli dotazy prosím zasílejte na kontakty:

e-mail:  database@terezinstudies.cz / institute@terezinstudies.cz
telefon: +420 222 317 013

 


 

 

24. 7. 2024

Tuto středu Thomas a naše dobrovolnice Lena přijali pozvání Bejt Terezín a Memosu na závěrečnou akci projektu „Z Prahy do Prahy - Po stopách Maxe Livniho v Česku, Polsku a Německu“. Během dvoutýdenní cesty se skupina, zahrnující účastníky z Izraele a Německa, vydala po stopách Maxe Livniho, který přežil holocaust - z Terezína přes Osvětim až do bavorského Kauferingu.

23. 7. 2024

Institut Terezínské iniciativy s potěšením oznamuje vydání nového čtvrtletního zpravodaje, který přináší aktuální informace o našich aktivitách, projektech a událostech. V tomto vydání se dozvíte více o našich vzdělávacích programech, vzpomínkových akcích a nových publikacích, které přispívají k uchovávání paměti na oběti holokaustu a podporují historické povědomí ve společnosti.

17. 7. 2024

24.-27. června 2024 se v Brně konal první ze tří workshopů věnovaných připomenutí si holocaustu Romů a Sintů. Součástí programu byla návštěva Památníku holocaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu a jediného společného památníku Židů a Romů, který se nachází v Brně. Workshop se konal v Muzeu romské kultury. Další semináře proběhnou v Berlíně a ve Varšavě. Cílem je připravit učitele a muzejní profesionály pracovat s tímto tématem, a dál vzdělávat společnost. Za Institut Terezínské iniciativy se workshopů účastní Dana Gabaľová, která s touto tématikou již dlouhou dobu zabývá, mimo jiné jako kurátorka a spoluautorka první verze výstavy „Lety – příběh zapomenuté genocidy“.

2. 7. 2024

Poslední dva dny letošního června byly věnovány projektu záchrany a revitalizace původní textilní továrny rodiny Löw-Beerů v Brněnci, známé z příběhu Oskara Schindlera a jeho ženy Emilie, kteří zde v době holocaustu zachránili více jak 1300 Židů. V bývalé továrně vznikne muzeum a centrum vzdělávacích programů.

28. 6. 2024

Ve čtvrtek 27. června 2024 jsme se sešli v Literární kavárně Academia na slavnostním uvedení knihy Tomáše Krause, která přináší svědectví o naší nedávné minulosti. Kniha pojednává o životě v socialistickém Československu druhé poloviny 20. století z pohledu někoho, jehož oba rodiče přežili holokaust. Jak vypadala tehdejší kulturní a společenská scéna?

Slavnostního uvedení se zúčastnilo mnoho hostů, včetně Jiřího Drahoše, prvního místopředsedy Senátu PČR, a Tomáše Töpfera, herce, režiséra, scénáristy, bývalého divadelního ředitele a senátora.

Knihu lze zakoupit v knihkupectvích, i online.

26. 6. 2024

28. června uplyne 56 let od Stonewallských nepokojů. Od roku 1970 se v červnu slaví Pride Month. Ten slouží k podpoře a oslavě queer lidí. Připomíná vzpouru, která se odehrála v USA a která byla klíčovým momentem v hnutí za práva LGBTQ+. Je to čas vzpomínek a oslav a připomínka pokračujícího boje proti diskriminaci a potřeby dalšího pokroku na cestě k úplné rovnoprávnosti.

Naším posláním v Institutu Terezínské iniciativy je připomínat oběti holocaustu, zkoumat dobové dokumenty, abychom obětem vrátili jejich tváře a příběhy, a získané znalosti a porozumění využili k podpoře tolerance, rovnoprávnosti a pomoci udržet pluralitní společnost prostřednictvím vzdělávání.

26. 6. 2024
Ředitel Institutu Terezínské iniciativy, Tomáš Kraus, zítra slavnostně uvede svoji knihu, Další, prosím. Literární událost se koná ve čtvrtek 27. června 2024 v 17 hodin v Literární kavárně Academia, na Václavském náměstí 24, na Praze 1.
Kniha Tomáše Krause je svědectvím o naší nedávné minulosti. Jaký byl život v socialistickém Československu druhé poloviny 20. století z pohledu někoho, jehož oba rodiče přežili holokaust? Jak vypadala tehdejší kulturní a společenská scéna?
 
Všichni jste srdečně zváni.