Anne Frank Youth Network

Your voice against discrimination, prejudice and racism

Celosvětová síť mladých lidí, kteří konají 

Je vám mezi 16 a 22 lety a chcete ovlivnit dění na místní i celosvětové úrovni? Chcete zvýšit povědomí o nebezpečí předsudků, diskriminace, rasismu a antisemitismu? Připojte se k Anne Frank Youth Network. 

Anne Frank Youth Network je rostoucí globální síť postavená na dobrovolnictví, která existuje proto, aby vás aktivně zapojila a podpořila v práci, kterou považujete za důležitou. Všechny aktivity, inspirované deníkem Anny Frankové a jejím životním příběhem, mají za cíl zvyšovat informovanost, zvyšovat aktivní občanství, podporovat dialog a demokratické hodnoty v dnešní době. Budete působit jako vrstevnický učitel; to je když mladí lidé učí jiné mladé lidi. Společně tak pozitivně přispějete společnosti! 

Poskytneme vám nástroje potřebné k tomu, abyste mohli jednat a něco změnit. 

AFYN pro mě znamená místo skvělých příležitostí a inspirace a lidí, kteří jsou zapálení do své práce. Mojí motivací být součástí je pocit potřeby sdílet důležité informace s ostatními. 
Anička, Náchod 

Co se naučím? 

  • Členství v Anne Frank Youth Network vám umožní nejen poznat historii a její význam pro současnost, ale také, 
  • naučit se novým dovednostem, jako je řízení projektů a týmová práce. 
  • prostřednictvím aktivit a školení čelit diskriminaci, rasismu a předsudkům 
  • mít vliv na místní komunitu vytvářením a realizací vlastních vzdělávacích aktivit 
  • Uspořádat kampaně na sociálních sítích, abyste vyvolali angažovanost mezi svými vrstevníky 
  • Buďte součástí rostoucí globální komunity 

Do Anne Frank Youth Network jsem se zapojila, abych se dozvěděla více o tématech, která jsou mi blízká - o Anne Frank, holocaustu, demokracii, ale i o lidských právech obecně. Celý projekt mi již od začátku listopadu přináší spoustu skvělých zážitků a zkušeností - ať už propojení s mladými lidmi po celé Evropě, komunikaci v angličtině nebo přípravu a vedení workshopů pro základní školu. 
Antonie, Nymburk 

Jak se mohu zapojit? 

Pokud máte zájem stát se součástí sítě Anne Frank Youth Network v České republice, neváhejte a kontaktujte nás. Napište nám e-mail na adresu koordinátora - Thomase Elmeckera -   nebo nám napište na naše sociální média - Instagram a Facebook. 

Můžeme vám poskytnout další informace, propojit vás s dalšími zájemci z řad mladých lidí z České republiky a účastníky předchozích ročníků. 

Více informací naleznete také na oficiálních webových stránkách Anne Frank Youth Network a na jejich sociálních médiích.

AFYN pro mě znamená nové příležitosti a budoucnost. Díky AFYNu překonávám svůj strach z mluvení před mnoha lidmi a dokonce mě to baví. Pevně doufám, že v budoucnu toho budu moci dokázat ještě víc.

Kája, Nymburk

Co bude dál? 

Po absolvování první aktivity ve své zemi dostanete příležitost zúčastnit se dvoudenního národního školení. Naučíte se vyučovat o významu příběhů druhé světové války a holocaustu. Společně prozkoumáme, proč jsou tyto příběhy aktuální i dnes, a budeme diskutovat o identitě, předsudcích, diskriminaci a demokracii. Společně s dalšími peer pedagogy budete moci zorganizovat vlastní projekt. 

Chcete dělat ještě více? 

Po absolvování dvoudenního kurzu a vlastního projektu zůstanete zapojeni do sítě Anne Frank Youth Network. Dostanete příležitost být mentorem nových členů a samostatně organizovat další vzdělávací projekty. Kromě toho získáte přístup k dalším zkušenostním a vzdělávacím příležitostem, jako jsou stáže v Domě Anne Frankové a partnerských organizacích. 

Těšíme se na vaše nápady a podněty.

 

 AFYN_Logo_Boxed_Horizontal_Purple

24. 4. 2024

Srdečně vás zveme na veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa 2024, které se letos koná 6. května. Přijďte si společně připomenout ty, jejichž životy byly tragicky přerušeny během holocaustu. Akce se bude konat v různých městech, tak se podívejte na připojený plakát, kde najdete časy a místa konání. Udělejte si chvíli na zamyšlení a uctění památky obětí. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

12. 4. 2024

Obsahuje pozvánku na Jom ha-šoa v Praze a dalších městech České republiky, článek k 30. výročí ITI a informace o našich četných aktivitách:

  1. Pietní akt v Auschwitz-Birkenau

  2. Výstava MemoMap: dějiny holocaust v Praze

  3. Mezinárodní kooperace

    1. Anne Frank Youth Network
    2. Workshop MemoGIS
    3. Rakouské stopy v Terezíně
9. 4. 2024

Letošní, již 19. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu “Jom ha-šoa” proběhne 6. května 2024. Ve 31 městech České republiky zazní jména obětí nacistické perzekuce a připomínka osudů lidí, kteří byli zavražděni během druhé světové války.

22. 3. 2024

Před měsícem jsme na pozvání rakouské velvyslankyně Bettiny Kirnbauer oslavili 30. výročí založení Institutu Terezínské iniciativy. O akci informoval také Till Janzer z Radio Prague International. Článek si můžete přečíst nebo poslechnout pod následujícím odkazem (pouze v Němčině).

21. 3. 2024

Rádi bychom Vás pozvali na vzdělávací workshop s názvem "Umění proti smrti", který pořádáme. Tento workshop se bude konat dne 13. dubna 2024 od 9:30 do 18:00 v Praze.

15. 3. 2024

Poslední akční projekt Anne Frank Youth Network je dokončen!


9. 3. 2024
V pátek 8. března proběhl v sekci BIIb v bývalém koncentračním a vyhlazovacím táboře v Auschwitz II - Birkenau, kde se nacházel takzvaný Terezínský rodinný tábor, pietní akt a uctění památky lidí, kteří byli zavražděni v noci z 8. na 9. března 1944. Akce se kromě ředitele Institutu Terezínské iniciativy, Tomáše Krause zúčastnili i ředitel Památníku Terezín, Jan Roubínek, ředitelka Beit Terezín (Izrael), Tami Kinberg, předsedkyně správní rady Institutu Terezínské iniciativy, Michaela Rozov, a za Židovské muzeum v Praze Jana Šplíchalová.
Děkujeme také Památníku Auschwitz za záštitu, a v neposlední řadě všem zúčastněným, že spolu s námi uctili jejich památku.