Podpořte nás

Zdají se Vám naše projekty zajímavé a přínosné?

 

Máte chuť se zapojit do naší práce jako dobrovolník nebo nás podpořit finančně?

 

Přibližně 80 % finančních prostředků získáváme z grantových programů, na běžný provoz Databáze obětí, portálu holocaust.cz nebo odborné knihovny se finanční prostředky shání velice těžko.

 

Naši činnost můžete podpořit třemi způsoby:

 

1. prostřednictvím služby Darujme.cz

 

 

 

 

  

2. přímo na naše bankovní konto

Komerční banka a.s., Spálená 51, 110 00 Praha 1

90334011/0100

IBAN: CZ5001000000000090334011

SWIFT (BIC) KOMBCZPPXXX

Do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno a další informace, které si přejete zveřejnit jako dárce na této stránce.

 

 

3. pomocí služby GIVT.CZ

  

GIVT_facebook_cover_event

Služba GIVT.cz funguje na principu spolupráce internetových obchodů a neziskových organizacích. Vy nakupujete a GIVT.cz přispívá za Vás. Jak to funguje?

 

Děkujeme za Vaše příspěvky.

 

 

9. 11. 2023

Během úvodního semináře "Training of Trainers", který se konal 3. a 4. listopadu v Praze, nám kolegové z Amsterdamu poskytli informace o Anne Frank Youth Network (AFYN), o motivaci této sítě, jejích cílech a různých stránkách sítě.

11. 10. 2023

Letos to bude 30 let, kdy se ti, kteří přežili hrůzy nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů rozhodli založit instituci, která bude připomínat památku zavražděných českých Židů a varovat před další katastrofou. Takto vznikla Nadace Terezínské iniciativy, tedy náš dnešní Institut.

8. 10. 2023

Jak se proměňoval veřejný prostor protektorátních měst v souvislosti se zaváděním protižidovských opatření? A jak se měnil každodenní život přímo v Nymburce?

6. 9. 2023

V rámci přednášky Lidské osudy ve stínu holocaustu Radana Rutová a Hana Čadová z Institutu Terezínské iniciativy přiblíží osudy mladoboleslavských Židů za druhé světové války a po jejím skončení.

Přednáška proběhne v přednáškovém sále Státního okresního archivu v Mladé Boleslavi dne 20. září od 16.30.

28. 6. 2023

Rádi bychom vás pozvali na podzimní opakování  kurzu „Holocaust a my. Stopy dějin ve veřejném prostoru“. V jarní termínu byl o seminář velký zájem a jsme rádi, že se nám jej podaří v zopakovat, a to v termínu 28. 9. až 1. 10. 2023. Konat se bude opět v Praze v Hotelu Baroko. Využijte jedinečné možnosti sdílet své zkušenosti s kolegy a kolegyněmi ze Slovenska. Součástí programu je také exkurze do Terezína.

6. 6. 2023

V rámci Mezinárodního dne archivů představíme ve spolupráci se SOkA Mladá Boleslav putovní verzi výstavy MemoMap – dějiny holocaustu v Praze. Komentovaná prohlídka s kurátorkou výstavy Danou Gabaľovou proběhne v pátek 9. června ve 14 a 16 hodin.

2. 5. 2023

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci pro pedagogy a jejich studenty, kterou  jsme připravili ve spolupráci s organizacemi  Centropa (DE) a Nadácia Milana Šimečku (SK). 

Jaký je svět pohledem utlačovaných? Co víme o těch, jejichž život vyhasl v průběhu holocaustu? Jak si tuto minulost připomínáme a jak o ní učíme? O své zkušenosti se podělí hosté z Česka, Slovenska a Německa.