Partneři

Za podporu našich projektů a naší činnosti děkujeme následujícím partnerům:

NFOH_logo_CZE_RGB_pozitiv

 MSMT_logotyp_text_RGB_czcnfb_logo-1US_Emb_logo_150px BAder logo webTACR_dopln_invZOP_blueRGB_web1Nadace Židovské obce v PrazeLogolink OP PPR     eu_flag_europe_for_citizens_cs erasmus pluslogo botschaftevz_logo

 

 

Databáze obětí holocaustu-šoa a Terezínské album

Židovské muzeum v Praze

 mza_logoSOA Třeboňnu-horizontallogo60logo-narodni-archivsoa plzen_logo

 

  

 

 

 

Holocaust.cz a Online učebnice o dějinách holocaustu

 

Židovské muzeum v Praze

 MRK_logo smallRomea-biga2larm-logo-blackorange

 

Identita evropských Romů ve 20. století

logo_antikomplex Romea-bigMRK_logo smallLogo DokuzentrumPlural logoternype color small 300x212

 

Nechte mě být, jaká jsem – životní příběh Anne Frankové

Anne-Frank-logo  MNS-logo

 

 

Realizace projektu Téma Anne Franková byla podpořena prostřednictvím Projektu mobility osob Erassmus+.
erasmus-plus

  

 

 

 

Zapomenutá místa nucené práce:

logo_sm Liberec flossenbuerg logo

 


NAŠI NEBO CIZÍ? Židé v českém 20. století

 Židovské muzeum v Praze

 

 

 

 

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu - Jom-ha šoa

V roce 2019 se k organizaci a podpoře připojily tyto organizace:

 

NFOH_logo_CZE_RGB_pozitivP3_final_obdelnik_6logo ŽO OlomoucMRK_logo smalllogo_olomoucbrno-stredknihovna kolinKolin_logo-RGB-jpegLogo ZOBLOGO - středLogo-synagogaZOLlogo_Plzen_mesto-RGBKutna_Hora_logo-var1-colorhranicar_logo_1ZCM logo_velke_barevnerašelina logalogo_MuzeumSumavyZŠ Trmice3357_b_2741_s_Logo SIRKUS LOGO muzeaMEKUC logo barevné bez adresykraj vysocina logologo3-k_lipnik Logo_Echo mesto_melnik_logoSEDLCANY_LOGO_BARVA logologo_usti nad orlicilogo olomoucky krajMuzeum UL logo modrermm_horizontalMěstská knihovna KT logologo barevnékv_logo_rgbprostejov

logo-A4-modráLogo_8_red-blackArtis fontesulpan_teplicelogo_hd_krivky  teplice_znak  logo  logo_KosovkaPB_logo_sRGB2.Logo Hanácký Jeruzalém - b1   logo_kalich Kaveeska_logo_RGB_colorznak mikulovznak_Horazdovice

 

 

Školákem ve válečných letech

  

logo-pt-big  logo-npmk logo-nidv

 

Festival Ze stínu

2000px-University_of_Leeds_Logo.svg

 

 aisis

 logoMUA_cerna mkc praha deep vision

 

 

Grafika

Jana Dolanská

make missing element

 

 

 

24. 4. 2024

Srdečně vás zveme na veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa 2024, které se letos koná 6. května. Přijďte si společně připomenout ty, jejichž životy byly tragicky přerušeny během holocaustu. Akce se bude konat v různých městech, tak se podívejte na připojený plakát, kde najdete časy a místa konání. Udělejte si chvíli na zamyšlení a uctění památky obětí. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

12. 4. 2024

Obsahuje pozvánku na Jom ha-šoa v Praze a dalších městech České republiky, článek k 30. výročí ITI a informace o našich četných aktivitách:

  1. Pietní akt v Auschwitz-Birkenau

  2. Výstava MemoMap: dějiny holocaust v Praze

  3. Mezinárodní kooperace

    1. Anne Frank Youth Network
    2. Workshop MemoGIS
    3. Rakouské stopy v Terezíně
9. 4. 2024

Letošní, již 19. ročník Veřejného čtení jmen obětí holocaustu “Jom ha-šoa” proběhne 6. května 2024. Ve 31 městech České republiky zazní jména obětí nacistické perzekuce a připomínka osudů lidí, kteří byli zavražděni během druhé světové války.

22. 3. 2024

Před měsícem jsme na pozvání rakouské velvyslankyně Bettiny Kirnbauer oslavili 30. výročí založení Institutu Terezínské iniciativy. O akci informoval také Till Janzer z Radio Prague International. Článek si můžete přečíst nebo poslechnout pod následujícím odkazem (pouze v Němčině).

21. 3. 2024

Rádi bychom Vás pozvali na vzdělávací workshop s názvem "Umění proti smrti", který pořádáme. Tento workshop se bude konat dne 13. dubna 2024 od 9:30 do 18:00 v Praze.

15. 3. 2024

Poslední akční projekt Anne Frank Youth Network je dokončen!


9. 3. 2024
V pátek 8. března proběhl v sekci BIIb v bývalém koncentračním a vyhlazovacím táboře v Auschwitz II - Birkenau, kde se nacházel takzvaný Terezínský rodinný tábor, pietní akt a uctění památky lidí, kteří byli zavražděni v noci z 8. na 9. března 1944. Akce se kromě ředitele Institutu Terezínské iniciativy, Tomáše Krause zúčastnili i ředitel Památníku Terezín, Jan Roubínek, ředitelka Beit Terezín (Izrael), Tami Kinberg, předsedkyně správní rady Institutu Terezínské iniciativy, Michaela Rozov, a za Židovské muzeum v Praze Jana Šplíchalová.
Děkujeme také Památníku Auschwitz za záštitu, a v neposlední řadě všem zúčastněným, že spolu s námi uctili jejich památku.