Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frank na gymnáziu v Nymburce

16. 02. 2022

Do 9. března je výstava Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frank k vidění na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce. Rolí průvodců se ujali studenti a studentky z Klubu moderní historie.

Do 9. března je výstava Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frank k vidění na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce. Rolí průvodců se ujali studenti a studentky z Klubu moderní historie.

 

 

Klub moderní historie vznikl na Gymnáziu Bohumila Hrabala v roce 2019. Schází se v něm skupina studentů - zájemců o moderní dějiny - ve věku 12-18 let. Hlavní činností v tuto chvíli je pátrání po osudech nymburských "zmizelých sousedů", tedy obyvatel židovského původu, kteří byli zavražděni během druhé světové války. Studenti pronikají do obtížného tématu holokaustu prostřednictvím příběhů konkrétních lidí, čtou knihy, studují fakta, účastní se workshopů, měli možnost besedovat s přeživšími. A vrcholem prvního období jejich pátrání bylo 1. 10. 2021 odhalení prvních Stolpersteine v Nymburce rodině Pickových.

 

Pozvánka ke stažení (pdf)