Vernisáž putovní vzdělávací výstavy Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frankové.

23. 01. 2019

28. ledna 2019 v 16:30 u příležitosti připomínky Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v prostorách Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy (GMHS) se uskuteční vernisáž putovní vzdělávací výstavy „Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frankové“. Výstavu vytvořil Anne Frank House v Amsterodamu, v ČR koordinuje putování výstavy a doprovodné programy Institut Terezínské iniciativy.

  

Na gymnáziu bude výstava k vidění až do 8. března 2019. Výstavou budou na GMHS provádět své spolužáky studenti formou tzv. peer programů, který je založen na aktivním zapojení vrstevníků. Průvodci budou proškoleni během dvoudenního semináře 24. a 25. 1. Seminář povedou lektorky Institutu Terezínské iniciativy (ITI), Marie Smutná a Dana Gabaľová. Jako hosté se semináře v rámci mezinárodní spolupráce mezi ITI a Nadácií Milana Šimečku účastní studenti tří slovenských škol.

 

Tisková zpráva

Pozvánka (pdf)

 

Výstava, seminář a studentská výměna jsou realizovány díky grantům MŠMT na podporu vzdělávaní v jazycích národnostních menšin a multikulturní výchovy, Nadačního fondu obětí holocaustu, Ambasády USA a programu Erasmus+.