Workshop pro učitele/ky: Popírání a zkreslování holocaustu, rozdíly a historie
14. 05. 2025

Institut Terezínské iniciativy spolu s naší partnerskou organizací ze Slovenska, Institutem lidských práv, pořádá webinář pro pedagogy, "Popírání a zkreslování holocaustu, historie a rozdíly". Koná se ve čtvrtek 29. května v 16:00 a jde o první workshop pro pedagogy a pedagožky v rámci projektu "Proti zkreslování holocaustu ve vzdělávání." Jménem Institutu Terezínské iniciativy bychom vás rádi na tento workshop pozvali.
Workshop se uskuteční online ve slovenském a českém jazyce a je primárně určen pro učitelé a učitelky středních škol v SR a ČR. Jsou však vítáni/y i pracovníci/čky jiných typů škol, kteří/ré o tuto problematiku mají zájem, i odborná veřejnost. Workshop realizuje Institut lidských práv (IĽP) ve spolupráci s partnerskými organizacemi Institut Terezínske iniciatívy (ITI), KIgA, a Centropa.
Účast je bezplatná a není tedy potřebna povolení nebo vědomí školy ani nadřízených. O Vaší účasti nebudeme nikoho informovat a Vaše jméno ani žádné údaje, které by Vás mohly identifikovat za žádných okolností neodevzdáme třetím stranám (včetně EU). V první části experti/ky odprezentují dané téma a následně bude možné diskutovat. Otázky bude možné klást buď přímo (přes video/audio), nebo písemně (přes chat).
Je nutné se registrovat předem, minimálně 36 hodin, vyplněním tohoto formuláře: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFzwrYrxDyLcRYaM8n5YEEhR16opL0I0feWSDzQRqtjtFzA/viewform
Nejpozději 24 hodin před začátkem webináře dostanete na emailovou adresu, kterou zadáte odkaz na kterém se budete moci připojit.
Projekt CHDE se zaměřuje na řešení této mezery prostřednictvím online opatření na budování kapacit na základě analýzy potřeb učitelů na Slovensku a v Česku. Členové konsorcia, kteří se podílejí na tomto projektu, mají za sebou prokazatelné výsledky v oblasti vzdělávání učitelů, boji proti popírání a zkreslování holocaustu a podpory připomínání si holocaustu. Vzdělávací semináře budou společně navrženy všemi partnery, přičemž hlavní žadatel bude koordinovat jejich realizaci na Slovensku a v Česku. Dopad se bude měřit metodou "pre- and post-test" a výsledky budeme v rámci projektu aktivně šířit v celé EU.
Přečtěte si také
- Mezinárodní den archivů
- Návštěva z APC
- Rozhovor o paměti holocaustu v časopisu Plenamar
- Přednáška "Osvobození Terezína" (3. 6., 15:00)
- GEDENKDIENST
- POZVÁNKA: Webinář "Popírání a zkreslování holocaustu, rozdíly a historie"
- Veletrh vědy: Pozvánka na přednášku Ztracená Praha: Židovská komunita pod nacistickou nadvládou
- 🧚 Soutěž - Anne Frank Day 2025 pro žáky a studenty
- Máme nové knihy!
- Pozvánka na vernisáž uměleckých děl o Anně Frankové