Výstava „Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frankové“ v Hořicích

20. 09. 2017

4. října se v 17 hodin uskuteční slavnostní vernisáž výstavy „Nechte mě být, jaká jsem. Životní příběh Anne Frankové“ v Hořicích na zámku. Putovní výstavu, jejímž autorem je Anne Frank House v Amsterdamu, koordinuje Institut Terezínské iniciativy.
 

 

Vernisáž v Hořicích proběhne za účasti Marie Smutné z Institutu Terezínské iniciativy, která přiblíží životní osudy Anne Frankové. Součástí programu bude i hudební vystoupení. Výstava, která zde bude k vidění až do 25. října, připomene také 75. výročí deportací hořických židovských obyvatel. Součástí programu a připomínky bude i beseda o Anne Frankové a jejím deníku v místní knihovně a doprovodný program pro školy.


Připomínka Židů, kteří byli za druhé světové války pro svůj rasový původ pronásledováni, bude v Hořicích pokračovat i po skončení výstavy a vyvrcholí 14. prosince happeningem, při němž si účastníci připomenou poslední cestu hořických Židů z tzv. Hirschovy vily (zde byly židovské rodiny soustředěny od června 1940) na nádraží, odkud byli odvezeni na shromáždiště do Hradce Králové. Na nádraží bude odhalen památník obětem holocaustu.

 

Pozvánka ke stažení (pdf)